Styrker forskningen og feirer Fotballtrøyefredag
Årets bonusstøtte går i stor grad til forskning på barnekreft, et viktig område som Barnekreftforeningen ønsker å styrke i Norge.
– Forskning er et langsiktig og kostbart arbeid, og det har vært forsket mye mindre her enn i våre naboland, Sverige og Danmark. Vi har nylig delt ut 29 millioner kroner til forskning, og vi ønsker å øke innsatsen på dette området, sier Trine Nicolaysen.
Samtidig pågår planleggingen av årets Fotballtrøyefredag 9. mai. for fullt.
– Vi er i kontakt med samarbeidspartnere og ildsjeler over hele landet og det er mange spennende aktiviteter på vei. Arrangementet har også fått støtte fra hele fotball-Norge, som er med på å bidra til å gjøre Fotballtrøyefredag enda mer synlig, sier Henriette Bråthen, markedsrådgiver hos Barnekreftforeningen.
– Dette er femte året vi arrangerer Fotballtrøyefredag, og populariteten har vokst for hvert år. Det er utrolig fint å se så mange gå rundt i favorittdrakten sin denne dagen og samtidig støtter en veldig viktig sak. Denne dagen er alle på samme lag i kampen mot barnekreft, sier hun.